Chystáte sa letecky do Španielska? Pozor! Španielsko je novo rizikovou krajinou.

Chystáte sa letecky do Španielska? Pozor! Španielsko je novo rizikovou krajinou.

Cestovný semafor, ktorým sa musíme riadiť, ak chceme vycestovať do zahraničia sa každú chvíľu aktualizuje a prináša nové sprísnenia či obmedzenia. Tentoraz sa to týka Španielska.

Ak sa chystáte zakúpiť zájazd či letenky do Španielska alebo už máte dovolenku komplet zaplatenú a naplánovanú, mali by ste spozornieť. Od 24. augusta bude Španielsko škrtnuté s výnimkou Kanárskych ostrovov z bezpečných krajín. Španielsku sa teda na semafore rozsvieti červená, a ak sa vydáte do Španielska, budete sa musieť pri návrate do Českej republiky preukázať negatívnym testom na COVID-19.

Po návrate zo Španielska je každý povinný túto skutočnosť ohlásiť do 72 hodín na príslušnú hygienickú stanicu, následne bude cestujúci vyslaný na test, ktorý si bude musieť sám uhradiť.

 

Na nepravidelnosť letu sme tu my!

S negatívnym testom na koronavírus Vám síce nepomôžeme, môžeme byť ale nápomocní v prípadoch, kedy na letisko dorazíte včas ale na tabuli pri Vašom lete svieti "zrušené" či "meškanie".

Ak ste doteraz neboli informovaní o zrušenom lete a poznámka "zrušené" je pre Vás novinka, nezúfajte! Pokiaľ Váš let nebol zrušený z dôvodu mimoriadnej okolnosti (obmedzenia zo strany Riadenie letovej prevádzky, zlé počasie, štrajk, a pod.) máte nárok na kompenzáciu. Taktiež u oneskoreného letu v prípade, že Váš let je oneskorený o 3 hodiny a viac.

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!

Cookies používame na zlepšenie fungovania našej webovej lokality. Pokračovaním prezerania súhlasíte s ich používaním. viac informácií