Dovolenka v Taliansku - problémy pri meškaní letu

Dovolenka v Taliansku - problémy pri meškaní letu
Medzi jednu z najobľúbenejších destinácií letnej dovolenky patrí nepochybne Taliansko. Krásne pláže, pamiatky, kultúrne a prírodné bohatstvo…a samozrejme nesmieme zabudnúť ani na vychýrenú taliansku kuchyňu: pizza, gelato, či hádam nekonečné druhy cestovín – kto by odolal?

Kampánia

Oblasť južného Talianska,  ktorej centrom je Neapol. Historické jadro mesta je zapísané na zozname UNESCO a okrem neho na zozname nájdete aj slávne Pompeje pod sopkou Vezuv, či barokový palác Caserta, patriaci medzi najrozsiahlejšie zámky v Európe, s rozľahlým parkom. Ku kraju priliehajú ostrovy Ischia a Capri.

Letisko Neapol Capodichino

Najväčšie letisko v južnom Taliansku leží asi 5 km od centra Neapolu, kam jazdí priamy autobus. Let z Prahy trvá niečo málo cez 2 hodiny, z Viedne asi 1 hodinu a 45 minút, z Bratislavy budete s najväčšou pravdepodobnosťou cestovať s medzipristátím. V prípade, že vás pri ceste postihne zrušenie alebo meškanie letu, splňujúce podmienky pre uplatnenie nároku na finančnú kompenzáciu podľa Nariadenia EÚ 261/2004, táto kompenzácia  bude predstavovať čiastku 250 €.

Sardínia

Hornatý ostrov je ideálnym miestom pre nadšených horolezcov. Avšak i tí, ktorí chcú cez dovolenku hlavne relaxovať pri počúvaní šumu mora, nebudú zo Sardínie odchádzať sklamaní.

Letisko Maria MamelihoCagliari – Elmas

Letisko je vzdialené 10 kilometrov od Cagliari, hlavného mesta ostrova. Priamym letom z Prahy sa na miesto dostanete za 2 hodiny 15 minút, z Bratislavy a Viedne budete na miesto často cestovať s medzipristátím. Či už poletíte priamo alebo nie, v prípade problémov s letom, ktoré zavinil dopravca a vďaka  ktorým  sa do cieľa dostanete minimálne o 3 hodiny neskôr, cestujúci by mal získať odškodnenie vo výške 250 €.

Sicília

Sicília už dávno nie je len útočiskom mafie, ale tiež častým cieľom turistov, ktorí prichádzajú obdivovať najväčšiu európsku sopku Etna alebo Normanský palác v Palerme.

Letisko Catania–Fontanarossa

Letisko Catania–Fontanarossa je najväčším letiskom na Sicílii a leží neďaleko mesta Catania. Pristáť môžete tiež na letisku Trapani–Birgi. V oboch prípadoch let trvá asi 2 hodiny a 15 minút ako z Prahy, tak aj z Viedne, či Bratislavy. Okrem toho Sicília disponuje aj letiskom v Palerme, kam sa však z Prahy priamym letom nedostanete. Výška prípadnej finančnej kompenzácie pri nepravidelnosti letu sa odvíja od vzdialenosti medzi destináciami. Pre cesty do 1 500 km, kam spadajú aj lety na Sicíliu, ide o sumu 250 €.

Toskánsko

Kraj spojený s vynikajúcim vínom je určite skvelou voľbou na dovolenku. Za návštevu rozhodne stojí umelcami milovaná Florencia a Pisa so známou Šikmou vežou. K oblasti patrí aj ostrov Elba, spojený predovšetkým s menom Napoleon Bonaparte.

Letisko Pisa Galileo Galilei

Najväčšie toskánske letisko sa nachádza v Pise, kúsok od centra mesta.  Z Prahy trvá let 2 hodiny a 15 minút, lety z Viedne trvajú asi 1 hodinu a 30 minút, zo slovenskej metropole sú  lety najčastejšie s prestupom. Letiskom, známym ako Letisko AmerigoVespucci, disponuje i Florencia, kam ale priame linky nelietajú. Letecká vzdialenosť Praha – Pisa je necelých 800 km, takže prípadná finančná kompenzácia za problémy s letom by bola vo výške 250 €.

Ligúria

Pobrežie Ligúrie je tiež známe ako talianska riviéra a nadväzuje na ňu preslávená Francúzska riviéra. Môžete si teda užívať krásu miestnych pláží a navštíviť môžete hoci  aj Janov s veľmi zachovalým historickým centrom.

Letisko Janov Cristoforo Colombo

Letisko patrí medzi tie menšie a je pomerne neďaleko od centra, kam jazdia autobusy. Bohužiaľ pri letoch z Prahy, Viedne i Bratislavy počítajte s jedným medzipristátím, čo cestovanie predĺži. Ak vzniknú na ceste ťažkosti, kvôli ktorým zmeškáte nadväzný let, alebo ak má niektorý z letov meškanie, či je dokonca zrušený, má pri splnení niektorých ďalších podmienok cestujúci nárok na kompenzáciu vo výške 250 €.
 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!