Letecky z Poľska? Aj v tomto prípade môžete získať finančnú kompenzáciu!

Letecky z Poľska? Aj v tomto prípade môžete získať finančnú kompenzáciu!
Na lety do zahraničia sa často využíva viedenské letisko. Pravdou však je, že pre veľa cestujúcich hlavne zo severnej časti našej krajiny je častokrát jednoduchšie odlietať z Poľska.

Katovice

Pomerne blízko je letisko v Katoviciach. Toto sa nachádza približne 170 km od Žiliny a tak je častokrát omnoho bližšie, ako letisko v Bratislave alebo Viedni. Letisko má jeden terminál a dostanete sa z neho do väčšiny európskych destinácií.

Letisko Krakov Jana Pavla II.

Aj medzinárodné letisko ležiace 11 km od centra Krakova je obľúbené nielen medzi poľskými cestovateľmi – z Popradu sa naň autom dostanete asi za 3 hodiny, samozrejme je možné využiť aj dopravu autobusom. Z Krakova sa potom dostanete do množstva destinácií po celej Európe.

Varšava

Varšava je od slovenských hraníc pomerne ďaleko, dajme však priestor aj letiskám v poľskom hlavnom meste. Nájdete tam hneď dve letiská. Tým „hlavným“ letiskom je Letisko Frederica Chopina, nachádzajúce sa asi 9 km od centra mesta. Ide o najrušnejšie poľské letisko, ktoré je zároveň základňou poľskej leteckej spoločnosti LOT. Lietajú sem aj priame linky z Prahy a Viedne a let trvá 1,5 hodiny. Menším letiskom je Varšava-Modlin, kam mieria predovšetkým nízkonákladové linky.

Meškanie letu a finančná kompenzácia

Rovnako ako u letov z Bratislavy, aj pri ceste z Poľska platí, že pri zrušení alebo meškaní letu, má cestujúci za určitých podmienok nárok na finančnú kompenzáciu. Tá prináleží cestujúcim, ktorých let vinou dopravcu mešká natoľko, že do cieľa svojej cesty dorazia minimálne o 3 hodiny neskôr. Pre získanie odškodnenia je ďalej potrebné, aby let operoval dopravca, ktorý sídli na území EÚ, alebo aby lietadlo odlietalo z letiska v Európskej únii.
 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!