Letím do Bulharska – aké bude odškodnenie pri meškaní letu

Letím do Bulharska – aké bude odškodnenie pri meškaní letu
Bulharsko láka turistov nielen priaznivými cenami,  ponúka toho omnoho viac – rozľahlé pláže,  hory a k tomu vynikajúca kuchyňa. Pre letnú dovolenku sú ideálne destinácie Zlaté piesky alebo Slnečné pobrežie. Už len ich názov evokuje tu správnu letnú pohodu.
 
Skôr ako sa však rozbehnete do vĺn Čierneho mora, čaká vás samotná cesta do Bulharska, ktorá sa môže skomplikovať, ak dôjde k zrušeniu alebo meškaniu letu. Našťastie za všetky tieto nepríjemnosti vám za určitých podmienok patrí finančná kompenzácia.

Varna

Medzi obľúbené letoviská rozhodne patrí mesto Varna. V meste okrem veľkého delfinária nájdete katedrálu Nanebovzatia Panny Márie. Neďaleko od centra sa nachádza letovisko Zlaté piesky a navštíviť môžete aj národný park s rovnakým názvom. Letisko Varna leží 9 km od centra mesta, do ktorého sa dostanete za 20 minút autobusom.
 
Necelú hodinu trvá aj cesta autobusom z letiska na Zlaté piesky. Z Prahy, Viedne a Bratislavy do Varny priletíte asi za dve hodiny a priame linky do Varny lietajú pomerne často.

Burgas

Prístavné mesto Burgas je lemované jazerami, na ktoré sa určite oplatí zavítať. Samotné mesto je známe katedrálou Cyrila a Metoda, či Morskou záhradou. Slnečné pobrežie vzdialené 35 km od mesta je najväčším a najpopulárnejším bulharským letoviskom.
 
Na pláži dlhej 8 km nájdu vyžitie rodiny s deťmi, ale aj milovníci nočného života. Letisko Burgas je druhým najväčším letiskom v krajine a niet divu, že z Prahy a Bratislavy priletíte priamym letom za dve hodiny. Z letiska potom môžete využiť autobus, ktorý vás dovezie na autobusovú stanicu, odkiaľ pokračujete ďalej.

Finančná kompenzácia za meškanie letu

Aj  pri cestách do Bulharska vás môže zastihnúť meškanie, či  dokonca meškanie letu. Pokiaľ  sa nepríjemné čakanie predĺži natoľko,  že do cieľa svojej cesty dorazíte o viac ako 3 hodiny neskôr, je možné, že dostanete finančnú kompenzáciu.
 
Pre jej získanie je ďalej potrebné, aby vinníkom meškania letu byla letecká spoločnosť a nie vonkajšie okolnosti letu (tými sú napríklad počasie, živelná katastrofa, ale tiež štrajk, bezpečnostná situácia,  alebo riadenie letovej prevádzky).
 
Pre získanie finančnej kompenzácie pri letoch v rámci EÚ nie je dôležité o akého dopravcu ide, odškodnenie by mal cestujúci dostať vždy. Obe bulharské letiská sú od tých stredoeurópskych vzdialené menej než 1 500 km, výška kompenzácie bude teda 250 €.
 
 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!