Meškanie letu kvôli počasiu, aj keď vonku je krásne? To je trochu zvláštne, nie?

Meškanie letu kvôli počasiu, aj keď vonku je krásne? To je trochu zvláštne, nie?
Ako už pravdepodobne viete, keď dôjde k meškaniu letu, cestujúci má nárok na finančné odškodnenie. Náhradu za oneskorený let však dostanete len v prípade, keď bol let oneskorený z dôvodov zavinených leteckým dopravcom. Logicky z toho plynie, že ak oneskorenie zavinilo počasie, nárok na finančnú kompenzáciu nie je.
 
Toho sú si aerolinky vedomé, a teda sa snažia na počasie vyhovárať aj v prípade, keď za oneskorenie letu počasie tak celkom nemôže. Vo chvíli, kedy je váš let oneskorený, ale vonku je obloha bez mráčiku a počasie viac ako príjemné, môže si aerolinka dôvody vymýšľať, ale tiež nemusí! K meškaniu lietadla kvôli počasiu mohlo dôjsť, ale niekde inde! Stručne povedané: meškanie mohlo nastať pri tzv. rotácii letov. To znamená, že lietadlo, ktorým máte odletieť napríklad z Prahy sa musí najprv na letisko dostať. Dajme tomu, že takéto lietadlo do Prahy letí z Osla, kde je v tú chvíľu búrka a lety teda nemôžu štartovať a začínajú meškať. To sa  následne môže premietnuť i do vášho letu a hoci sa to nemusí na prvý pohľad zdať, na vine oneskorenia je naozaj počasie a cestujúci tak nárok na odškodnenie nemajú.
 
Bohužiaľ informácie o tom, ako to s letom naozaj bolo a či aerolinky cestujúcich len neklamú, bežný cestujúci len ťažko dostane. My v Click2Claim máme nástroje, ako si tieto informácie overiť, teda doporučujeme podať si žiadosť aj v prípade, že nie ste si istí, ako to u vášho letu bolo. My všetko overíme a ak zistíme, že nárok na kompenzácui máte, vymôžeme ju pre Vás.
 
 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!

Cookies používame na zlepšenie fungovania našej webovej lokality. Pokračovaním prezerania súhlasíte s ich používaním. viac informácií