Meškanie letu kvôli počasiu, aj keď vonku je krásne? To je trochu zvláštne, nie?

Ako už pravdepodobne viete, keď dôjde k meškaniu letu, cestujúci má nárok na finančné odškodnenie. Náhradu za oneskorený let však dostanete len v prípade, keď bol let oneskorený z dôvodov zavinených leteckým dopravcom. Logicky z toho plynie, že ak oneskorenie zavinilo počasie, nárok na finančnú kompenzáciu nie je.
 
Toho sú si aerolinky vedomé, a teda sa snažia na počasie vyhovárať aj v prípade, keď za oneskorenie letu počasie tak celkom nemôže. Vo chvíli, kedy je váš let oneskorený, ale vonku je obloha bez mráčiku a počasie viac ako príjemné, môže si aerolinka dôvody vymýšľať, ale tiež nemusí! K meškaniu lietadla kvôli počasiu mohlo dôjsť, ale niekde inde! Stručne povedané: meškanie mohlo nastať pri tzv. rotácii letov. To znamená, že lietadlo, ktorým máte odletieť napríklad z Prahy sa musí najprv na letisko dostať. Dajme tomu, že takéto lietadlo do Prahy letí z Osla, kde je v tú chvíľu búrka a lety teda nemôžu štartovať a začínajú meškať. To sa  následne môže premietnuť i do vášho letu a hoci sa to nemusí na prvý pohľad zdať, na vine oneskorenia je naozaj počasie a cestujúci tak nárok na odškodnenie nemajú.
 
Bohužiaľ informácie o tom, ako to s letom naozaj bolo a či aerolinky cestujúcich len neklamú, bežný cestujúci len ťažko dostane. My v Click2Claim máme nástroje, ako si tieto informácie overiť, teda doporučujeme podať si žiadosť aj v prípade, že nie ste si istí, ako to u vášho letu bolo. My všetko overíme a ak zistíme, že nárok na kompenzácui máte, vymôžeme ju pre Vás.
 
 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!