Meškanie letu pri ceste do Írska

Meškanie letu pri ceste do Írska
Írsko – krajina Keltov a divokej prírody. Milovníci pláží a kúpania si v tunajšom mori príliš užívať nebudú, napriek tomu stojí za to túto krajinu navštíviť. Pláže síce nevyužijete na opaľovanie, na druhej strane vám poskytnú nádherné výhľady. A až vás krása írskej prírody unaví, oddýchnete si v pravej írskej krčme s pohárom piva v ruke. Okrem  toho je Írsko známe Dňom svätého Patrika – ten sa slávi vždy 17. marca a rozšíril sa do mnohých ďalších krajín sveta.

Letecky do Írska

Hoci má Írsko hneď niekoľko letísk, z Bratislavy, Viedne a Prahy lietajú priame linky len do Dublina, pričom let trvá tri hodiny. Práve na dublinskom letisku nájdete základňu nízkonákladovej spoločnosti Ryanair. Popri Dubline sú v Írsku ešte letiská Shannon, Kerry, Cork, Knock, Donegal a Waterford. Na tieto letiská doletíte priamo napríklad z Nemecka, či Poľska.

Cez  Írsko do USA

Írsko, konkrétne letisko v Dubline, je výhodné aj na cesty do USA. Na letisku sa totiž nachádza imigračná kontrola, ktorú cestujúci absolvujú pred odletom. Lietadlo potom do USA prilieta ako vnútroštátny spoj a vďaka tomu už v spojených štátoch imigračnú kontrolu neabsolvujete. Vďaka tomu ušetríte čas, ktorý by ste inak strávili čakaním v dlhých radoch.

Finančná kompenzácia

Či už letíte len do Írska, alebo odtiaľ pokračujete do ďalších destinácií, môže vás po ceste stretnúť meškanie alebo zrušenie letu. Ak je príčinou nepravidelnosti situácia, za ktorú môže letecký dopravca a zároveň kvôli nepravidelnosti cestujúci dorazí do cieľa cesty minimálne o tri hodiny neskôr, má nárok na finančnú kompenzáciu. Nárok na finančnú kompenzáciu naopak nevzniká v situáciách, ktoré dopravca nemohol ovplyvniť ako napríklad zlé počasie, živelná katastrofa, bezpečnostná situácia, riadenie letovej prevádzky, či štrajk.
 
Pre  získanie odškodnenia je ďalej nutné, aby let štartoval z letiska na území EÚ, alebo aby sa jednalo o spoločnosť v EÚ sídliacu. A výška finančnej kompenzácie? Tá sa odvíja od letovej vzdialenosti – u letov do 1 500 km ide o čiastku 250 €, 400 € u ciest od 1 501 do 3 500 km  a nad 3 500 km dokonca 600 €!

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!