Meškanie letu pri ceste do Dubaja

Meškanie letu pri ceste do Dubaja

S jesenným a nadchádzajúcim zimným obdobím prichádza zmena navštevovaných destinácií.  Vďaka teplému počasiu sa jednou z najpopulárnejších destinácii stal Dubaj.

Dôvodov, prečo je Dubaj tak obľúbený  je hneď niekoľko.  Dubaj je hlavné mesto Spojených arabských emirátov a považuje sa za miesto, kde si každý príde na svoje.  V Dubaji nájdete krásne more a piesočnaté pláže - zaľúbenie tu teda nájdu tí, ktorí majú radi relax a túžia po opaľovaní.  Ak máte radi atrakcie a zábavu, je Dubaj tiež to pravé miesto k týmto radovánkam, pretože v Dubaji nájdete veľa zábavných parkov.  Veľké zaľúbenie tu nájdu tiež milovníci hôr, prírody a potápania. Romantici ocenia určite dychberúce výhľady z najvyšších mrakodrapov na svete a milovníci luxusu zase tie najlepšie hotely a luxusné obchodné centrá.  Dubaj sa považuje za modernú metropolu, kde stavby boli navrhnuté populárnymi svetovými architektmi.

Vyhodou tejto destinácie je teplé počasie, ktoré tu panuje celý rok.  Ak sa však rozhodnete do Dubaja vyraziť, odporúčame to v období od jesene do jari.  Kúpanie a slnko si teda môžete užiť v období, kedy u nás sneží.

Z Prahy je možné sa do Dubaja dostať priamou linkou. Priame linky ponúkajú  hneď 3 letecké spoločnosti - SmartWings, Emirates a Fly Dubai.  Dĺžka letu sa pohybuje okolo 6 hodín.

Pokiaľ dôjde k oneskoreniu alebo dokonca zrušenie letu z Prahy do Dubaja a táto nepravidelnosť nevznikne vinou mimoriadnej okolnosti (zlé počasie, obmedzenia sa strany riadenia letovej prevádzky, ...), patrí cestujúcemu vzhľadom k letovej vzdialenosti 600 eur na osobu.  Problém nastáva ale až na lete späť.  Nariadenie (ES) č. 261/2004 stanovuje pravidlá kompenzácií a je potrebné mať na vedomí to, že Dubaj leží mimo EÚ.  To znamená, že ak vznikne nepravidelnosť na trase z Dubaja do EÚ, kompenzácia cestujúcemu náleží iba v prípade, keď let bude operovaný leteckou spoločnosťou, ktorá je registrovaná na uzemí EÚ.  Túto podmienku spĺňa len jedna letecká spoločnosť - SmartWings.  Pred cestou je teda vhodné zvážiť výber leteckej spoločnosti.

 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!