Do Španielska alebo na Baleáry? Vyplníte formulár a letíte!

Do Španielska alebo na Baleáry?  Vyplníte formulár a letíte!

Radi sa vraciate na Pyrenejský polostrov, ktorý z väčšiny územia patrí Španielsku, alebo máte v obľube Baleárske ostrovy?  Či už ste stálymi "zákazníkmi" týchto slnečných oblastí alebo ste sa rozhodli ich navštíviť prvýkrát, mali by ste zbystriť.

Od 21. júna síce otvorilo Španielsko svoje hranice a je možnosť neobmedzene cestovať, však pred cestou je povinné vyplniť online formulár.  Oficiálny formulár je k nájdeniu na vládnej adrese Španielska, teda na spth.gob.es.  Po vyplnení Vám e-mailom príde QR kód, ktorí po Vás budú požadovať letiskový zamestnancami po prílete na španielske letisko.  Tento postup je rovnaký napríklad aj pre cesty do Grécka alebo na grécke ostrovy.

Mallorca, Menorca alebo Ibiza - aj tu je vyššie uvedený postup rovnaký, stačí Vám teda iba vyplnený formulár a po prílete už môžete upaľovať obdivovať slnečné pláže a krásy týchto ostrovov.

Ak sa budete chcieť vydať na Kanárske ostrovy, ktoré tiež patria pod Španielsko, je odporúčané si priviezť potvrdenie, že ste boli negatívne otestovaní na COVID19.  Výsledok testu nesmie byť starší viac ako 72 hodín.  V prípade, že nemáte možnosť sa nechať pred cestou otestovať a kupujete napríklad last minute zájazd na poslednú chvíľu, nezúfajte, na Kanároch Vás zdarma po prílete otestujú.  Musíte však počítať s tým, že si na letisku počkáte na výsledok testu, ten by mal byť známy do hodiny.

Pokiaľ Vás cestou alebo aj späť stretne na Vašej ceste meškanie alebo zrušenie letu, neváhajte sa na nás obrátiť, Vašu žiadosť o kompenzáciu zadarmo preveríme!

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!