Zmeškaný alebo zrušený let v minulosti - kompenzácia až 2 roky spätne!

Zmeškaný alebo zrušený let v minulosti - kompenzácia až 2 roky spätne!

Možno ste tohtoročné leto dali prednosť tuzemskej dovolenky z dôvodu neistej situácie okolo šírenia koronavírusu a užívate si krásy Slovenska alebo Českej republiky. To ale nevadí!  Kompenzáciu za zmeškaný či zrušený let môžete žiadať až 2 roky spätne!
 

Zapátrajte v pamäti!

Vrátili ste sa v minulosti z dovolenky, služobnej cesty alebo predĺženého víkendu a mali ste meškajúci let, zrušený let, zmeškali ste nadväzné lety z dôvodu meškania toho predchádzajúceho alebo Vám odopreli nástup na palubu a žiadosť o kompenzáciu ste doteraz nepodali?  Škoda!  Skúste nájsť letenku, cestovné pokyny alebo palubnú vstupenku a my Vám radi pomôžeme s vymožením kompenzácie.
 

Na nárok majú cestujúci, ktorých let nemal meškanie či bol zrušený vinou mimoriadnej okolnosti.  Mimoriadnou okolnosťou sa rozumie udalosť, ktorú letecký dopravca nemôže v žiadnom prípade ovplyvniť - štrajk letiskového personálu, zlé meteorologické podmienky, obmedzenia zo strany riadenia letovej prevádzky a podobne.  U zmeškania  musí byť splnená ďalšia podmienka a to meškanie minimálne 3 hodiny v cieľovej destinácii oproti plánovanému času príletu.
 

Pre zrušený let sú tiež stanovené pravidlá podľa Nariadenia č. 261/2004 - na kompenzáciu majú nárok tí cestujúci, ktorým nebolo zrušenie letu oznámené viac ako 14 dní pred plánovaným časom odletu.  Rovnako musí byť splnená podmienka nezavinenia zrušenia vinou mimoriadnej okolnosti.
 

Pár minút a problém je na svete!

Dosť často sa stáva, že má lietadlo len pár minút meškanie a vy nestihnete nadväzný let, aj v tomto prípade Vám môžeme pomôcť!
 

Pri každej žiadosti dôkladne preverujeme, či má cestujúci nárok na kompenzáciu a každá žiadosť je individuálne riešená.  Nebojte sa na nás teda obrátiť a skúsiť, či aj Váš nárok je oprávnený - za skúšku predsa nič nedáte!  :-)

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!