Aj dovolenku v Katare môže pokaziť oneskorenie

Aj dovolenku v Katare môže pokaziť oneskorenie

Zima sa už hlási o slovo a milovníci tepla sa isto iste obzerajú po dovolenke v exotike.  Lákavou destinácií je Katar, kam sa navyše dá dostať priamou linkou z Prahy s leteckou spoločnosťou Qatar Airways.

Exotický Katar sa rozkladá na polostrove obklopeného Perzským zálivom. Práve Katar láka na najkrajšie pláže Perzského zálivu a púšte, kam vás môže odprevadiť štvornohý kamarát ťava.  Katar patrí medzi najbohatšie krajiny sveta a hlavné mesto Dauha ponúka nespočetné množstvo luxusných hotelov a možností ako zábavne stráviť dovolenku.  Možno práve preto sa prezýva "Druhý Dubaj".  Na druhej strane nie je Katar iba o moderne, luxuse a zábave, dominuje tu tiež púštna architektúra a staroveké skalné osady.

Hlavnou výhodou tejto destinácie je teplé počasie, ktoré tu panuje celý rok.  Avšak ak sa rozhodnete vycestovať do Kataru, je práve zimné obdobie tou najvhodnejšou dobou.

Ako už bolo spomenuté vyššie, do Kataru sa dá dostať priamou linkou z Prahy s Qatar Airways.  Doba letu medzi Prahou a hlavným mestom Kataru Doha je okolo 6 hodín.

Ak však dôjde k oneskoreniu alebo dokonca zrušenie letu z Prahy do Dauha a táto nepravidelnosť nevznikne vinou mimoriadnej okolnosti (zlé počasie, obmedzenie zo strany riadenia letovej prevádzky, a pod.), patrí  cestujúcemu vzhľadom k letovej vzdialenosti 600 eur na osobu.  Problém nastáva až na lete späť, keďže Nariadenie (ES) č. 261/2004 stanovuje pravidlá kompenzácií a je potrebné mať na vedomí to, že Dauha leží mimo EÚ.  V tomto prípade platí, že ak cestujúci poletí s mimoeurópskym dopravcom, ktorým je Qatar Airways, kompenzácia cestujúcemu nepatrí.  Aby mal nárok na kompenzáciu musel by na spiatočnej ceste letieť s leteckou spoločnosťou, ktorá má sídlo na území EÚ.  Vo všetkých prípadoch musí byť splnená podmienka meškanie viac ako 3 hodiny v cieľovej destinácii a meškanie či zrušenie letu nesmie vzniknúť vinou mimoriadnej okolnosti.

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!