Cestovanie lietadlom s domácim miláčikom

Cestovanie lietadlom s domácim miláčikom

Vlastníte domáceho maznáčika a nedokážete si bez neho dovolenku predstaviť? Chcete sa vydať letecky na dovolenku a maznáčika vziať so sebou? Žiadny problém! Treba sa ale pred cestou dobre informovať a zariadiť potrebné dokumenty, aby všetko prebehlo hladko.

Čo je potrebné zistiť pred cestou?

Pred samotným nákupom letenky je potrebné zistiť, či môžete vôbec maznáčika prepraviť do Vami vybranej krajiny. Každá krajina stanovuje iné podmienky. Je tiež potrebné informovať sa, či Vám letecký dopravca domáceho maznáčika prepraví. Existujú letecké spoločnosti, ktoré prepravu zvierat neponúkajú.

Prepravu zvieraťa je nutné zarezervovať včas pred samotným nákupom letenky, pretože pre prepravu zvierat je určená istá kapacita. Jeden cestujúci si môže vziať na palubu iba jedného domáceho maznáčika. Zviera je vždy spojené s rezerváciou daného cestujúceho a aby všetko prebehlo bez problémov, je dobré mať vystavené potvrdenie o rezervácii.

Pred tým, než Vám letecký dopravca potvrdí prepravy domáceho maznáčika, budete mu musieť odovzdať informáciu o váhe prepravky so zvieraťom, rozmeroch prepravky, rase a Váš rezervačný kód.

V čom sa zviera prepravuje?

Zvieratá sa prepravujú v schránkach, ktoré musia mať stanovené rozmery. Schránka musí byť uzatvárateľné, pevná s nepriepustným dnom. Rozmery schránky sa odvíjajú od veľkosti zvieraťa a maximálne rozmery nájdete v prepravných podmienkach každého dopravcu.

Letecká spoločnosť na základe rozmerov prepravky určí, či sa zviera prepravuje na palube alebo v batožinovom priestore.

Čo je potrebné si vyžiadať od veterinára?

Váš domáci maznáčik musí mať pas a potvrdenie od veterinára, ďalšie povinnosťou je očkovanie proti besnote. Zviera musí byť označené mikročipom alebo mať čitateľné tetovanie. Z dôvodu veľkej pravdepodobnosti, že zviera bude z leteckej prepravy v strese, si môžete od veterinára vyžiadať lieky, ktoré domáceho maznáčika utíšia.

Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú prepravu zvierat?

Letecké spoločnosti, ktoré poskytujú prepravu zvierat, sú napríklad ČSA, Lufthansa, Austrian Airlines, Swiss, KLM a Air France. Túto službu neposkytuje Ryanair, Wizzair či easyJet.

 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!