Cestovanie s deťmi do 2 rokov

Cestovanie s deťmi do 2 rokov

Cestovanie s bábätkom nie je v súčasnej dobe nič neobvyklé, je už úplne bežné stretnúť v Gate rodiny s deťmi do dvoch rokov.

Deti do dvoch rokov sú v leteckej doprave označované ako Infant. Bohužiaľ v leteckej doprave nie sú deti do dvoch rokov prepravované bezplatne, väčšina leteckých spoločností ale prepravuje Infanta za zníženú cenu. Každý infant musí mať vlastnú letenku a palubnú vstupenku, teda je nutné pri nákupe letenky pre Vás, kúpiť letenku aj pre bábätko. Dôležité je vedieť, že dieťa do dvoch rokov nemá nárok na samostatné sedadlo, aby ste teda neboli prekvapení, že budete mať bábätko celý čas na sebe :-)

Jedlo a pitie pre deti

Deti majú výnimku a to takú, že tekutiny, ktoré deťom pribalíte, môžu mať viac ako 100 ml. Pracovníci bezpečnostnej kontroly Vám tekutiny pre Vášho drobca skontrolujú a zase vrátia. Avšak Vy ako rodič ho musíte najprv ochutnať pred pracovníkom bezpečnostnej služby letiska. Problémom nebýva ani kočík, ktorý síce musíte nechať skontrolovať röntgenom, ale putovať s ním môžete až k lietadlu, kde ho odovzdáte letiskovému personálu a ten ho uloží do nákladového priestoru.

Hračky a bezpečnostný pás!

Do lietadla určite vezmite náhradné oblečenie, hračky a ďalšie potrebné veci, bez ktorých sa po dobu letu nezaobídete. Deti musia byť pri vzlete a pristátí pripútané zvláštnym bezpečnostným pásom, ktorý dostanete od posádky.

 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!