Pandémia koronavírusu ohrozila leteckú dopravu

Pandémia koronavírusu ohrozila leteckú dopravu

Letecké spoločnosti momentálne zažívajú jedno z najhorších období, pandémia koronavírusu uzemnila niekde aj celé flotily leteckých spoločností. Zrušené lety, zatvorené hranice alebo úplne zatvorené ostrovy, odkiaľ nie je možné sa dostať - to sú teraz udalosti, ktoré prekazili plány všetkých cestujúcich.

Ako sme Vás už informovali v jednom z našich článkov, cestujúci, ktorých let bol zrušený z dôvodu šírenia koronavírusu, nemajú nárok na kompenzáciu, keďže ide o mimoriadnu okolnosť. Avšak letecké spoločnosti teraz cestujúcim, ktorí majú už zakúpenú letenku, ponúkajú možnosť zmeny dátumu letu, možnosť výmeny letenky za voucher alebo refundáciu letenky bez zrážok. Tieto informácie zistíte na webových stránkach každého leteckého dopravcu.

Na základe vyhlásenia núdzového stavu vláda Českej republiky a Slovenskej republiky vyzvala občanov, aby využili všetky možnosti a čo najrýchlejšie sa vrátili do svojich krajín. Pokiaľ Vám bol ale let zrušený a nie je možnosť iného letu, kontaktujte prosím príslušný zastupiteľský úrad  alebo konzulát, ak sa v danej krajine nachádza.

 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!