Koronavírus a letisko duchov

Koronavírus a letisko duchov

Letisko, miesto, ktoré bolo plné cestujúcich, batožiny a lietadiel na vozíkoch, sa premenilo na terminály zívajúce prázdnotou.  Fakt, ktorý v súčasnej dobe panuje na väčšine letísk.  Pandémia korononavírusu uzemnila lietadlá leteckých spoločností a vyprázdnila letiskové terminály.  Niektoré letiská pripomínajú skôr parkovisko pre lietadlá, čo je pre letecké spoločnosti tá najčiernejšie nočná mora.

Lietadlá totiž zarábajú len keď sú "vo vzduchu".  Straty leteckých spoločností sú obrovské a už teraz sa predpokladá, že toto obdobie bude hojiť finančné straty dlho.  Kedy sa začne lietať tak, ako sme boli zvyknutí, je zatiaľ vo hviezdach.

Koronavírus a kompenzácia

Bohužiaľ rušenie letov z dôvodu koronavírusu je považované za bezpečnostné opatrenie ako aj z hľadiska nariadenia za mimoriadnu okolnosť, ktorú v žiadnom prípade nemôže letecký dopravca ovplyvniť a kompenzácia klientovi teda nepatrí.

"Historická" nepravidelnosť letu? Sem s ňou!

Pátrať v minulosti sa ale niekedy oplatí a my radi zadarmo Vašim klientom overíme nárok na kompenzáciu u nepravidelností až 2 roky spätne od dátumu letu! Ak mal Váš klient meškajúci, zrušený let alebo zmeškal nadväzné spojenie či mu bol odmietnutý nástup na palubu a začiatok či koniec cesty bol na letisku na Slovensku, možno žiadať o kompenzáciu až 2 roky spätne od dátumu uskutočnenia letu.

 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!