HEPA filter v lietadlách - zázrak proti šírením nákazy COVID-19

HEPA filter v lietadlách - zázrak proti šírením nákazy COVID-19

To, že koronavírus uzemnil flotily lietadiel a letiská teraz zívajú prázdnotou, je aj naďalej skutočnosť, ktorá predtým samozrejmé cestovanie, premenila v nereálne. Po tejto pandémii bude trvať nejaký čas, než sa cestovanie lietadlom vráti do normálu a letecké spoločnosti budú mať opäť plné lietadlá cestujúcich.

Zatiaľ je úplne vo hviezdach, či sa toto leto pozrieme za hranice našej krajiny na dovolenku. Niektoré letecké spoločnosti už plánujú podmienky pre cestujúcich a posádky, aby na palubách lietadiel boli cestujúci čo najviac v bezpečí a riziko nákazy sa znížilo na minimum.

Nová forma cestovania?

Niektoré aerolínie chcú cestujúcich pred cestou testovať na nákazu COVID-19, iní chcú cestujúcich na palube iba s rúškom alebo prostredné sedadlá chcú nechať prázdne. Ak máte strach z toho, že v lietadle sa vírusy a baktérie prenášajú neustálou cirkuláciou vzduchu, opak je pravdou. Klimatizačné systémy lietadla sú vybavené takzvaným HEPA filtrom.

Zázrak menom HEPA filter!

HEPA filter čistí vzduch a jedná sa o jeden z najúčinnejších filtrov. Na ,,jedničku“ zachytí všetky znečistenia, prach, baktérie, vírusy, ale aj napríklad vlhkosť. Materiál v nich uložený je podobný materiálu, ktorý nájdeme v automobiloch, len jeho účinnosť zachytiť vírusy a baktérie je niekoľkonásobne silnejšia.

Silný pomocník a naša zodpovednosť

HEPA filter je teda naozaj veľkým pomocníkom, ktorý dokáže zamedziť šíreniu nákazy na palube lietadla a keď k tomu navyše prispejeme aj pravidelným umývaním rúk, používaním dezinfekcie a napríklad aj rukavíc, je to cesta k tomu, ako sa bezpečne prepraviť lietadlom.

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!