Eurovíkendy alebo oneskorenie na krátkych letoch

Eurovíkendy alebo oneskorenie na krátkych letoch

Leto sa pomaly chýli k svojmu koncu a s nastupujúcim jesenným počasím veľa ľudí vyrazí za dobrodružstvom, poznaním či oddychom na predĺžený víkend. Stále viac populárnejšími sa stávajú euro víkendy alebo zaujímavé mestá mimo Európy, kam sa dá letecky dostať za pomerne krátku dobu. Môže sa však aj v týchto prípadoch stať, že Vám letecká spoločnosť naruší Vaše plány oneskorením letu.

Ponuka Euro víkend je naozaj pestrá - zakúpiť možno u cestovných kancelárií či agentúr kompletné balíčky s Slovenským sprievodcom alebo môžete dať prednosť euro víkendom po vlastnej osi. Na predĺžený víkend sa môžete vydať do antického Ríma, romantické Paríža, katalánskej Barcelony alebo Madridu. Populárny sa stáva francúzske mesto Nice na Azúrovom pobreží, prímorské mesto Valencia ležiace v Španielsku alebo orientom zahalený Istanbul.

Aj pri letoch na krátku vzdialenosť je dobré počítať s tým, že môže dôjsť k nepravidelnosti v leteckej doprave. Pokiaľ dôjde k oneskoreniu letu a nejedná sa o mimoriadnu okolnosť, čo sú napríklad zlé meteorologické podmienky či obmedzenia zo strany letovej prevádzky, máte za určitých podmienok nárok na kompenzáciu.

Podľa európskej legislatívy máte nárok na kompenzáciu v prípade, že let má meškanie v cieľovej destinácii.

 

 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!