Keď zostanete trčať na letisku, pomôže vám služba Travel Asistent!

Predstavte si, že pri ceste na dovolenku už na letisku nastanú problémy. Lietadlo neodlieta a vyzerá to, že tak skoro tomu ani nebude, deti dobiedzajú a vy sa už  začínate desiť predstavy, že budete musieť nocovať na letisku. Z hlavy sa snažíte vydolovať, ako to teda bolo s tým právom na jedlo a nocľah, otázne ale je, či sa s pracovníkom leteckej spoločnosti dohovoríte. Ešte väčšia zábava nastáva, ak odlietate z cudziny a angličtina pracovníkov letiska znie skôr ako polohlasné zariekavanie – dohovoríte sa, alebo je pravdepodobnejšie, že vás pracovník leteckej spoločnosti  premení na netopiera?
 
V takej chvíli by ste určite ocenili možnosť sa s niekým poradiť o ďalšom postupe, ale rodinka, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou mieri do rovnakej destinácie ako vy, vyzerá ešte omnoho zmätenejšie ako vy a je dosť dobre možné, že sa na letisku ocitla omylom. V podobnej situácii je asi najlepším riešením obrátiť sa na niekoho, kto sa „vyzná“, vie, ako to na letisku chodí, pozná práva cestujúcich a povie vám, kde ich uplatniť. Presne takým záchranným lanom je informačná linka, ktorú ponúkame ako súčasť služby Travel Asistent. Je to v podstate taký „priateľ na telefóne“ a v momente, kedy dôjde k ťažkostiam s letom, máte možnosť zavolať a poradiť sa s našimi pracovníkmi o tom, ako vzniknutú situáciu riešiť. Obecne platí, že dopravca je povinný poskytnúť vám starostlivosť – jedlo primerané dobe čakania, komunikačný prostriedok – telefón či fax, ubytovanie, pokiaľ je nevyhnutné a prepravu z letiska na hotel a späť. V prípade zrušenia letu dopravcovi vzniká povinnosť zaistiť náhradné spojenie. 
 
Ďalšou vecou, ktorú Travel Asistent ponúka, je vybavenie finančnej kompenzácie. Vybavenie finančnej kompenzácie odporúčame riešiť až po návrate z dovolenky. Ak máte službu zakúpenú a dôjde k meškaniu alebo zrušeniu letu, po podaní žiadosti overíme, či vo vašom prípade nárok na odškodnenie vznikol a ak áno, vymôžeme ho, a to so zníženou províziou pre Click2Claim.
 
Službu Travel Asistent možno kúpiť prostredníctvom našich partnerov a kúpiť si ju môžete ako k zájazdu, tak aj k letenke.
 
Viac informácií o službe nájdete u nášho partnera: FIRO-tour
 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!