Kedy mám nárok na finančnú kompenzáciu pri ceste do exotických destinácií?

Kedy mám nárok na finančnú kompenzáciu pri ceste do exotických destinácií?
Pri cestách do vzdialených destinácií nie je nezvyčajné, keď cestujúci prestupujú na nadväzný let. A nejde len o prestupy na veľkých medzinárodných letiskách – ak cestujete na exotickú dovolenku napríklad na malý ostrov, alebo do turistami zabudnutej lokality, je dosť možné, že pri cestovaní využijete aj miestnych  leteckých dopravcov. Ako je to potom s prípadnou finančnou kompenzáciou za oneskorený let?
 
V prípade, že dôjde k meškaniu letu, ktorý štartoval z územia Európskej únie a vinníkom meškania je letecký dopravca, vzniká nárok na finančnú kompenzáciu. Keďže let štartoval z letiska v EÚ nie je podstatné, či ste leteli s európskym alebo mimoeurópskym dopravcom. Vezmime si napríklad let Paríž – Tokio, kde by pri meškaní letu bol nárok na finančnú kompenzáciu s akýmkoľvek dopravcom. V prípade meškania letu z Tokia do Paríža by cestujúci získal finančnú kompenzáciu len v prípade, že by letel s európskym dopravcom, teda napríklad s Air France.
 
Iná situácia by bola, keby z Tokia cestujúci pokračoval ďalej, napríklad na menší ostrov. Vzhľadom na to, že podobné cesty sú mimo Európy a obvykle ich realizuje miestny dopravca, nárok na finančnú kompenzáciu by v prípade meškania letu nevznikol.
 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!

Cookies používame na zlepšenie fungovania našej webovej lokality. Pokračovaním prezerania súhlasíte s ich používaním. viac informácií