Meškanie letu na Baleárske ostrovy

Meškanie letu na Baleárske ostrovy

Súostrovie Baleáry sa nachádza na západe Stredozemného mora. Mallorca, Menorca a Ibiza sú obľúbeným cieľom mnohých turistov. Na týchto ostrovoch si prídu na svoje ako milovníci pamiatok, tak tí, ktorí vyhľadávajú zábavu či relax.

Mallorca

Mallorca je najväčším ostrovom z Baleárskych ostrovov a tiež najväčší ostrov Španielska. Hlavným mestom je Palma de Mallorca, kde sa nachádza letisko s rovnakým názvom. Z cudzincov sem každoročne zavíta najviac návštevníkov z Nemecka, takže okrem úradného jazyka španielčiny a katalánčiny, sa tu bez problémov dohovoríte aj nemecky či anglicky. Okrem nádherných pláží, rozmanitej prírody a tyrkysového mora láka turistov na ostrov Mallorca bohatá história. Tým, ktorí sa zaujímajú o históriu môže napríklad hlavné mesto Palma de Mallorca ponúknuť historické centrum, kde je toho naozaj veľa k videniu! Medzi najznámejšie pamiatku patrí gotická katedrála Panny Márie, prezývaná La Seu.

Menorca

Druhým najväčším ostrovom z Baleárskych ostrovov je Menorca. Hlavným mestom je Mahon, kde sa tiež nachádza letisko. Menorca je považovaná za pokojnejší ostrov, než sú ostatné Baleárske ostrovy. Dominantou Menorcy je panenská príroda. Nájdete tu mnoho krásnych panenských pláží. Ostrov okrem krásnej prírody láka aj svojimi historickými pamiatkami.

Ibiza

Ostrov Ibiza je predovšetkým známy vďaka bujarému nočnému životu. V letnej sezóne je preto Ibiza vyhľadávaná práve za týmto účelom. Ibiza však ponúka oveľa viac než len nočnú zábavu, nájdete tu mnoho romantických zálivov s malými plážami, ktoré sú lemované strmými skalami.

Finančné kompenzácie

Pokiaľ dôjde pri ceste z alebo na Baleárske ostrovy k meškaniu alebo zrušeniu letu a sú splnené podmienky pre uplatnenie nároku na kompenzáciu podľa Nariadenia EÚ 261/2004, má cestujúci právo na odškodnenie. Dôležitú úlohu hrá letová vzdialenosť medzi letiskom odletu a príletu, ktorá určuje výšku finančnej kompenzácie. Pri lete, ktorého vzdialenosť medzi dvoma letiskami nepresiahne 1500 km, patrí cestujúcemu finančná kompenzácia vo výške 250 EUR. Odškodnenie vo výške 400 eur dostanú cestujúci, ktorých let je dlhší ako 1500 km a nepresahuje 3500 km.

Lety sa medzi Bratislavou a jednotlivými Baleárskymi ostrovmi líšia svojou letovou vzdialenosťou. Zatiaľ čo z Bratislavy na Menorcu dostane cestujúci v prípade prevádzkovej nepravidelnosti za splnený určitých podmienok kompenzáciu vo výške 250 EUR, kompenzácia za let na Mallorcu alebo Ibizu je vyššia, a to 400 eur, keďže ide o let nad 1500 km.

 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!