Zo strednej Európy na juh Francúzska - v pohode!

Zo strednej Európy na juh Francúzska - v pohode!
Stráviť letnú dovolenku na juhu Francúzska rozhodne nie je na zahodenie.  Azúrové pobrežie láka množstvo turistov – napokon kto by odolal priezračnému moru, prekrásnym mestám a vynikajúcej francúzskej kuchyni? Filmoví nadšenci určite radi navštívia festivalové Cannes, či Saint-Tropez, nerozlučne spojené s Louisom de Funèsom a jeho žandárom. Naviac cesta do južného Francúzska vôbec  nie je problém.

Letisko Nice Côted'Azur

Letisko v Nice je tretím najrušnejším letiskom vo Francúzsku, niet preto div, že z Prahy aj Viedne naň lietajú priame lety. Let do Nice trvá skoro dve hodiny, letisko má dva terminály, medzi ktorými jazdí autobus. Autobusom sa tiež dostanete do centra mesta, ktoré je vzdialené 8 km. Využiť môžete ako bežnú linku, tak aj priamu, ktorá má trasu z letiska priamo na hlavnú stanicu.

Letisko Marseille Provence

Aj letisko v Marseille patrí medzi tie väčšie. Má dva terminály – jeden slúži bežným letom, druhý potom využívajú predovšetkým nízkonákladové linky. Priamy let z Prahy trvá niečo málo cez dve hodiny, z Bratislavy alebo Viedne skôr počítajte s tým, že budete cestovať s medzipristátím. Z letiska je ďalej možné pokračovať autobusom a vlakom, a to ako do centra, vzdialeného 27 km, tak aj do ďalších miest. K vlaku cestujúcich dopraví letiskový autobus.
 
Samozrejme že je možné dostať  sa aj do ďalších destinácií – napríklad do Toulonu, Montpellier, či Nimes, počítajte však s tým, že budete prestupovať na nadväzný let a cesta sa tak predĺži o niekoľko hodín.

Finančná kompenzácia

Vzhľadom na to, že cesty do južného Francúzska sú v rámci EÚ, pre získanie finančnej kompenzácie nie je dôležité, či letíte s európskym dopravcom, alebo s dopravcom, ktorý sídli mimo EÚ (aj keď  táto možnosť je menej pravdepodobná). Aby ste mali nárok na finančnú kompenzáciu je nutné, aby let meškal, alebo bol zrušený a aby ste do cieľa cesty dorazili minimálne o tri hodiny neskôr.
 
Naviac je potrebné, aby letová nepravidelnosť bola spôsobená leteckým dopravcom a nie okolnosťami, ktoré letecká spoločnosť nemohla ovplyvniť – ako napríklad štrajk, zlé počasie, či bezpečnostná situácia. Samotná výška finančnej  kompenzácie  sa odvíja od letovej vzdialenosti. Lety do Francúzska prekonávajú vzdialenosť do 1500 km a prípadná kompenzácia by tak  pre cestujúceho predstavovala sumu 250 €.
 

Žiadosť o kompenzáciu on-line

Kompenzácie za zrušenie a meškanie letu!